Loading Events
  • This event has passed.

2021 Japan-Poland International Workshop on Technologies supporting rehabilitation and medical services

October 5, 2021 @ 9:00 am - 2:00 pm CEST

Międzynarodowe warsztaty robotyki rehabilitacyjnej i medycznej realizowane w kooperacji uczelni polskich i japońskich. Warsztaty dotyczą medycyny i rehabilitacji poudarowej jak także wkładu robotyki w nowoczesne formy rehabilitacji. Mają na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy specjalistami z dziedziny robotyki i medycyny, i wymianie doświadczeń. Warsztaty są też okazją dla młodych badaczy do zaprezentowania wyników swoich badań naukowych.

Warsztaty realizowane będą w formie on-line. Zgłoszenia udziału należy przesyłać w formie abstraktu prezentacji, w języku angielskim, o długości 1- 2 strony.

Tematyka związana jest z robotyką i medycyną, w tym: opieką zdrowotną, rehabilitacją i robotyką medyczną, sterowaniem i dynamiką, obróbką sygnałów medycznych oraz interakcją człowiek-robot.

Ważne daty: 

15 września 2021 – termin nadsyłania abstraktów

25 września 2021 – termin akceptacji abstraktów

5 października 2011 – Japan-Poland Workshop 2021

Dodatkowe informacje o wydarzeniu, a także wzór abstraktu dostępne są na stronie http://myhand.p.lodz.pl/conf.html 

 

Organizator: 

dr inż. Igor Zubrycki, Instytut Automatyki, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Politechnika Łódzka

Igor Zubrycki jest adiunktem w instytucie Automatyki Politechniki Łódzkiej gdzie zajmuje się zagadnieniami interakcji człowiek-robot i robotyką rehabilitacyjną. Prowadzi projekt myHand mający na celu stworzenie jednorazowych, personalizowalnych urządzeń rehabilitacyjnych dla osób po udarze lub z neuropatią.

Współorganizatorzy:

prof. Yoshifumi Morita z Nagoya Institute of Technology z Nagoi w Japonii

dr inż. Katarzyna Koter z Instytutu Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn Politechiniki Łódzkiej

mgr Justyna Redlicka z Kliniki Rehabilitacji Neurologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi