Aby wstąpić do IEEE lub przedłużyć członkostwo należy założyć (posiadać) na serwerze www.ieee.org swoje konto – username (adres emailowy używany w komunikacji z IEEE) i password warto zapisać, będzie on potrzebny przy każdej wizycie na serwerze IEEE wymagającej logowania. Ponieważ serwer IEEE wciąż jest udoskonalany, niektóre obrazki mogą być już nieaktualne.
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership1_m.png)
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership2_m.png)
Pytania identyfikujące (Security Identifier Question – nazwisko panieńskie matki, miejsce urodzenia itp.) i odpowiedzi na nie wykorzystywane są przez automat przypominający password. Jeżeli nic się nie pamięta można odzyskać dane swego konta wypełniając formularz w Internecie: http://www.ieee.org/web/aboutus/help/member_technical.html
Wybierając w polu What IEEE online service/product do you need assistance with?
Web Renewal, a w polu Please identify the type of assistance you need: Login Problems oraz wpisując w ramce niżej Please send me my username and password w ciągu 48 godzin powinno się uzyskać odpowiedź, najczęściej z losowo wygenerowanym passwordem, który po zalogowaniu, w zakładce My Account można zmienić na łatwiejszy do zapamiętania. Jeżeli powyższa procedura nie przyniesie rezultatów – proszę o kontakt ze skarbnikiem.
W trakcie zakładanie konta są pewne momenty wymagające uwagi, bowiem wybrane opcje są praktycznie nie do poprawienia. Tak jest na początku, po wybraniu opcji JOIN – należy świadomie wybrać aplikację profesjonalną lub studencką. Błędny wybór prowadzi do założenia nieodpowiedniego konta (inny zbiór koniecznych informacji), a w efekcie skutkuje to złą wysokością składki członkowskiej.
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership3_m.png)
Dla konta studenckiego należy podać m.in. Education Information (poniżej), a tam School Name należy znaleźć wyszukiwarką, która działa dziwnie – na ustawione pole Country=Poland nie znajduje warszawskich szkół, które znajduje po ustawieniu polaSchool=Warsaw, a tam w polu Country jest oczywiście Poland. W danych szkół też jest totalny bałagan, a na liście tych polskich jest coś z Pilzna.
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership4_m.png)
Należy wprowadzić spodziewaną datę zakończenia studiów. Po jej upływie system automatycznie przełączy składkę na profesjonalną. W przypadku kontynuowania nauki np. na kolejnym stopniu studiów składkę studencką można przywrócić.
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership5_m.png)
W przypadku aplikacji profesjonalnej też podaje się informacje o wykształceniu. Aby uniknąć zaszeregowania do Afiliate Members, co może skutkować wyższą ceną na pewne czasopisma i niepełnymi prawami członkowskimi, należy wybierać opcję programu akredytowanego. Wszelkie poprawki danych można również wprowadzać wybierając zakładkę My Account.
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership6_m.png)
Korzystnie jest wypełniać pole Recruiting IEEE Member’s Name & Number – wiąże się to z premią w składce dla tego członka na następny rok. Jeżeli ktoś nie ma wprowadzającego – proszę wykorzystać dane skarbnika – będzie to premia dla Polskiej Sekcji.
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership7_m.png)
Po zakończeniu zakładania konta w przypadku członka-studenta pojawi się poniższy ekran (z dokładnością do wysokości składki):
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership8_m.png)
a w przypadku członka-profesjonalisty poniższy:
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership9_m.png)
W roku 2018 składka podstawowa dla studenta to 27$, a dla profesjonalisty 168$ (standardowa) lub 95.50$ (elektroniczna). Na dole z lewej strony jest możliwość dokonania darowizny na rzecz IEEE, użycia kodu promocyjnego. Wybranie Memberships & Subscriptions items pozwala dodawać nowe elementy do subskrypcji, a Remove usuwać elementy z koszyka. Poniżej w polu Payment wprowadza się dane o karcie płatniczej, a po wypełnieniu pól o znajomości regulaminów można zapłacić. Wybór Submit payment by mail (PDF) pozwala na uzyskanie pliku pdf ze swoim zamówieniem.
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership10_m.png)
Członkostwo elektroniczne polega na tym, że czasopisma związane ze składką podstawową i legitymacja dostarczane są w formie elektronicznej. Aby zmienić typ członkostwa należy wybrać opcję Edit na ekranie:
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership11_m.png)
Oprócz składki podstawowej warto opłacić członkostwo w Society związanym z działalnością zawodową. Pozwala to na wstąpienie do jednego z polskich oddziałów jak i otrzymywanie dodatkowej literatury związanej ze swoim polem działania. Koszt Society jest różny: od kilku do kilkudziesięciu USD i jest widoczny na zamówieniu po wybraniu danego Society. Wybierając edycję w polu poniżej
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership12_m.png)
i dokonując wyboru jednej z możliwości
![Membership](https://ieee.pl/membership/membership13_m.png)
można uzyskać zniżkę dla bezrobotnych, emerytów lub przy niskich dochodach. UWAGA: z wybranej zniżki nie sposób już się wycofać. Jeżeli ktoś subskrybuje więcej niż jedno Society warto najpierw dodać wszystkie Society, a dopiero potem aplikować o ewentualną zniżkę, którą oczywiście warto wybrać dla najdroższego Society (składka za Society plus czasopisma) – na ekranie zniżek należy wskazać Society na liście wyboru. Można też uzyskać zniżkę za przynależność do innych organizacji – przynależność do SEP nie daje zniżki. Po zakończeniu ustalania subskrypcji należy nacisnąć Proceed to checkout aby przejść do płatności kartą online.
Pomoc
W przypadku pytań i wątpliwości proszę kontaktować się ze skarbnikiem:Tomasz Marciniak
Instytut Automatyki i Robotyki
Politechnika Poznańska
ul. Jana Pawła II 24
60-965 Poznań
tel. 61 647-5935
tomasz.marciniak@put.poznan.pl